Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

listopad 2022

20221125
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Data: 25.11.2022 - 10.12.2022
16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Jak co roku w dniach 25 listopada - 10 grudnia 2022 Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowej kampanii 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć.

Jak co roku w dniach 25 listopada (Dzień przeciw przemocy wobec kobiet) – 10 grudnia 2022 (Dzień Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć. Jest to już 31 edycja tego dorocznego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, Uniwersytet Jagielloński włącza się w jego obchody.

Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować, iż tegoroczna edycja kampanii została objęta patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacka Popiela.

W imieniu Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanych w ramach kampanii wydarzeniach.

Więcej informacji na temat samej kampanii znajdą Państwo na stronach: http://kampania16dni.pl/ oraz https://16dayscampaign.org/. O poprzednich edycjach na UJ można przeczytać tu: https://bezpieczni.uj.edu.pl/16-dni-akcji.

 

PROGRAM:

  • środa, 30 listopada, w godz. 17.00–18.30 - Szkolenie „Stand Up” przeciwko molestowaniu w przestrzeni publicznej - przygotowane przez L'Oréal Paris wraz z Centrum Praw Kobiet, którego celem jest nauczenie się, w jaki sposób bezpiecznie reagować, będąc świadkiem/świadkinią molestowania w miejscach publicznych, oraz jak się zachować, kiedy osobiście go doświadczymy (platforma Zoom: link do spotkania; identyfikator spotkania: 873 9459 2250; kod dostępu: 615024);
  • poniedziałek, 5 grudnia, w godz. 12.00–13.00 - Spotkanie konsultacyjne ws. Planu równości płci (I termin do wyboru) - zapraszamy społeczność akademicką do udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych dotyczących realizacji założeń ujętych w Planie (platforma Teams: link do spotkania);
  • wtorek, 6 grudnia, w godz. 16.00–20.00 - Szkolenie antydyskryminacyjne dla doktorantek i doktorantów - w czasie szkolenia przyjrzymy się mechanizmowi dyskryminacji, porozmawiamy o stereotypach i uprzedzeniach w oparciu o wybrane, autentyczne przykłady zachowań dyskryminujących, występujących w środowisku akademickim i zastanowimy się nad źródłami ochrony przed dyskryminacją w polskim systemie prawnym (platforma Teams, liczba miejsc ograniczona: link do formularza rejestracyjnego);
  • czwartek, 8 grudnia, w godz. 16.00–17.00 - Spotkanie konsultacyjne ws. Planu równości płci (II termin do wyboru) - zapraszamy społeczność akademicką do udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych dotyczących realizacji założeń ujętych w Planie (platforma Teams: link do spotkania);
  • sobota, 10 grudnia, w godz. 12.00–15.00 - Warsztat „Jak chronić własne granice w trakcie badań?” - Podczas zajęć przyjrzymy się sytuacjom, w których może dochodzić do naruszania granic osobistych osób prowadzących badania i poszukamy sposobów na reagowanie w takich momentach. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, będziemy nie tylko rozmawiać o tych sytuacjach, ale i ćwiczyć reagowanie. Warsztat stanowi element wydarzenia „UWIKŁANIE W BADANIA SPOŁECZNE: metodologia, etyka, emocje w doświadczeniu badaczek i badaczy” (więcej informacji). Rejestracja osób uczestniczących odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.