Rozmowy o Akademii - wyniki badań GEAM UJ
badania

Rozmowy o Akademii - wyniki badań GEAM UJ

04.06.2021
W piątek, 7 maja, odbyło się drugie otwarte spotkanie prowadzone w ramach cyklu „Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich” poświęcone warunkom pracy. Spotkanie było okazją do zaprezentowania wstępnych wyników badań na temat warunków pracy i łączenia pracy z opieką w pandemii w ramach projektu Gender Equality Audit and Monitoring UJ.
więcej o Rozmowy o Akademii - wyniki badań GEAM UJ
Wokół Strategii rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku
relacja

Wokół Strategii rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku

04.06.2021
W piątek, 30 kwietnia, tuż przed rozpoczęciem weekendu majowego odbyło się pierwsze otwarte spotkanie prowadzone w ramach cyklu „Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich”. Było ono częścią uniwersyteckich konsultacji nad roboczym dokumentem Strategii rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku.
więcej o Wokół Strategii rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku
Akcja: "Zajęcia z domu, ale nie z szafy: przy mnie możesz czuć się bezpiecznie"

08.03.2021
Organizacja Studentów LGBTQ+ i Sojuszników TęczUJ zaprasza wszystkie osoby prowadzące zajęcia na naszej Uczelni do wzięcia udziału w akcji "Zajęcia z domu, ale nie z szafy: przy mnie możesz czuć się bezpiecznie".
więcej o Akcja: "Zajęcia z domu, ale nie z szafy: przy mnie możesz czuć się bezpiecznie"
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22.02.2021
Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 22 do 28 lutego. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.
więcej o Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Raport dotyczący wpływu pandemii COVID-19 na sytuację osób studiujących

11.02.2021
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z raportem: W jaki sposób pandemia COVID-19 wpływa na sytuację ekonomiczną i psychospołeczną studentów? Diagnoza i rekomendacje.
więcej o Raport dotyczący wpływu pandemii COVID-19 na sytuację osób studiujących
Wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla dr Stelli Strzemeckiej

10.02.2021
Dr Stella Strzemecka otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Konkursie im. Joanny Matejko na najlepszą pracę doktorską dotyczącą tematyki migracji międzynarodowych z i do Polski oraz polskiej diaspory.
więcej o Wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla dr Stelli Strzemeckiej
MINDtheGEPs - projekt wspierający działania na rzecz równości płci

09.02.2021
Nowy europejski projekt badawczy przygotowuje grunt pod zmiany strukturalne w celu promowania równości płci w publicznych i prywatnych organizacjach badawczych, w tym na uczelniach. Czteroletni projekt MINDtheGEPs (potrwa do stycznia 2025), kierowany przez Uniwersytet w Turynie, zidentyfikuje dobre praktyki i pomoże w przygotowaniu narzędzi służących zmniejszeniu nierówności płci w siedmiu organizacjach badawczych.
więcej o MINDtheGEPs - projekt wspierający działania na rzecz równości płci