MINDtheGEPs - projekt wspierający działania na rzecz równości płci

09.02.2021
Nowy europejski projekt badawczy przygotowuje grunt pod zmiany strukturalne w celu promowania równości płci w publicznych i prywatnych organizacjach badawczych, w tym na uczelniach. Czteroletni projekt MINDtheGEPs (potrwa do stycznia 2025), kierowany przez Uniwersytet w Turynie, zidentyfikuje dobre praktyki i pomoże w przygotowaniu narzędzi służących zmniejszeniu nierówności płci w siedmiu organizacjach badawczych.
więcej o MINDtheGEPs - projekt wspierający działania na rzecz równości płci
Rola diagnozy w kształtowaniu równościowego uniwersytetu - debata ekspercka

05.02.2021
W dniu 8 grudnia 2020 roku odbyła się debata ekspercka „Rola diagnozy w kształtowaniu równościowego uniwersytetu” zorganizowana przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ.
więcej o Rola diagnozy w kształtowaniu równościowego uniwersytetu - debata ekspercka
Kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć - Edycja 2020

21.12.2020
Tegoroczna edycja Kampanii "16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć" dobiegła końca.
więcej o Kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć - Edycja 2020
Kurs Ars Docendi "Uczelnia wolna od dyskryminacji"

02.12.2020
Ruszył kurs "Uczelnia wolna od dyskryminacji", prowadzony w ramach funduszu Ars Docendi dla nauczycieli akademickich przez Ewę Stoecker
więcej o Kurs Ars Docendi "Uczelnia wolna od dyskryminacji"
Prof. Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ
komunikat

Prof. Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ

26.11.2020
Senat UJ powołał dr hab. Beatę Kowalską, prof. UJ, do pełnienia funkcji Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich UJ na kadencję 2020-2025
więcej o Prof. Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ
16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć
wydarzenie

16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć

24.11.2020
Jak co roku w dniach 25 listopada - 10 grudnia 2020 Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.
więcej o 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć
komunikat

20.11.2020
Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych powołał dr. Przemysława Tacika na Pełnomocnika Dziekana ds. bezpieczeństwa i zapobiegania dyskryminacji