Relacja z warsztatów WenDo

1 grudnia 2014 r. Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych UJ przy współpracy Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów zorganizowało warsztaty „Znaczenie świadomości granic w samoobronie WenDo"

1 grudnia 2014 r. Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych UJ przy współpracy Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów mgr Katarzyny Jurzak-Mączki zorganizowało warsztaty „Znaczenie świadomości granic w samoobronie WenDo" prowadzone przez mgr Katarzynę Starowicz – psychoterapeutkę i trenerkę.

Warsztaty odbyły się w Instytucie Pedagogiki UJ, przy ul. Batorego 12, o godzinie 18.00. Wzięło w nich udział 18 kobiet, które dowiedziały się, jak w miejscu publicznym, w pracy, w domu przestać czuć się bezradną i bezbronną. Trenerka zwracała uwagę na wzmacnianie poczucia pewności siebie i poczucia własnej wartości, a także na znaczenie asertywności wyrażającej się przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. Aby trenować WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Warsztaty miały na celu wprowadzenie w tematykę samoobrony WenDo.