"Akcja Bezpieczny Student"

Dnia 20 marca 2014 r. na Wydziale Fizyki, Astronomii i Matematyki Stosowanej UJ odbyła się „Akcja Bezpieczny Student" oraz warsztaty profilaktyczne dotyczące HIV/AIDS, zorganizowane przez Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych przy pomocy i wsparciu Pełnomocniczki Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów

Dnia 20 marca 2014 r. w holu Wydziału Fizyki, Astronomii i Matematyki Stosowanej UJ odbyła się akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie studentom zagrożeń płynących z zachowań ryzykownych. Zostały rozdane ulotki dotyczące HIV/AIDS oraz przeprowadzona została ankieta sprawdzająca stan wiedzy studentów na temat AIDS. Odpowiedzi na nurtujące pytania oraz porady udzielały: dr Małgorzata Michel (Instytut Pedagogiki UJ, opiekun naukowy Koła Naukowego Pedagogów Resocjalizacyjnych) oraz Martyna Kampa (wolontariuszka stowarzyszenia „Jeden Świat" i certyfikowana liderka młodzieżowa ds. HIV/AIDS).

Wieczorem odbyły się warsztaty prowadzone przez Marię Brodzikowską (mgr pedagogiki resocjalizacyjnej, edukatorkę w zakresie HIV/AIDS certyfikowaną przez Krajowe Centrum ds. AIDS), Stanisława Żołądka (lekarza i edukatora) oraz Tomasza Suchockiego.

Prowadzący udzieli najważniejszych informacji, odpowiadając na pytania uczestników i dając im możliwość wykazania się podczas warsztatów. Spotkanie trwało 2,5 godziny oraz cieszyło się sporym zainteresowaniem studentów.