Stacja Konstelacja - profilaktyka zdrowia psychicznego

Uniwersytet Jagielloński ponownie podejmuje działania w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Tym razem inicjatywa o nazwie Stacja Konstelacja kierowana jest nie tylko do studentów i doktorantów, lecz także do pracowników uczelni. Każdy, kto czuje bagaż nagromadzonego napięcia, stresu, czy innych problemów utrudniających studiowanie lub pracę może przyjść i porozmawiać o tym z zaufaną osobą. Nie trzeba mieć żadnego dokumentu poświadczającego trudności zdrowotne.

Ze studentami, doktorantami i pracownikami rozmawiają znakomicie przygotowane do tej roli osoby z Katedry Psychoterapii UJ Collegium Medicum oraz Zakładu Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego: dr n. med. Edyta Dembińska, mgr Katarzyna Klasa, dr n. med. Jerzy A. Sobański oraz mgr Katarzyna Cyranka.

Stacja Konstelacja nie jest terapią ani leczeniem, ale formą spotkania mającego na celu zatrzymanie się w codziennym pędzie i wspólną refleksję nad odczuwanymi problemami, obniżenie stresu lub uzyskanie porady, gdzie szukać dalszej pomocy w sytuacjach tego wymagających.

Wszystkie konsultacje są bezpłatne i odbywają się w warunkach zapewniających dyskrecję.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.konstelacjalwa.pl

Partnerami inicjatywy Stacja Konstelacja są: Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, Fundacja „Bratniak".