marzec 2013

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data: 25.03.2013 - 02.04.2013
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 25 marca 2013 do 2 kwietnia 2013 r. trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W całym kraju osoby zainteresowane mogą zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

Od 25 marca 2013 do 2 marca 2013 r. wszyscy zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. To tam będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00oraz sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.

W organizację obchodów - poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizowany jest przy współpracy z Wydawnictwem Wolters Kluwer.

Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także m.in. prokuratorzy oraz funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać również pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.