Relacja z wizyty w Radboud Universiteit Nijmegen (Holandia), 6-10 lutego 2012 r.

W dniach 6-10 lutego 2012 r. Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów mgr Katarzyna Jurzak-Mączka przebywała z wizytą w Radboud Universiteit Nijmegen. Wizyta miała na celu zapoznanie się z pracą konsultantów i psychologów studenckich oraz polityką przeciwdziałania dyskryminacji, w tym molestowaniu seksualnemu

W dniach 6-10 lutego 2012 r. mgr Katarzyna Jurzak-Mączka, Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów, przebywała na wyjeździe szkoleniowym w uniwersytecie partnerskim sieci IRUN, tj. w Radboud Universiteit Nijmegen w Holandii. Podczas pobytu brała udział w licznych spotkaniach z przedstawicielami Biura Spraw Studenckich tamtejszej uczelni oraz zapoznała się z pracą doradców i psychologów studenckich. Uniwersytet Radbou zatrudnia nadto doradców studenckich pełniących funkcję "osób zaufania" (person of trust), którym można zgłaszać ewentualne przypadki dyskryminacji mniejszości, względnie molestowania seksualnego. Dobrą praktykę stanowi także wspólny dla całej uczelni (i szpitala uniwersyteckiego) numer alarmowy.