Uniwersytet Jagielloński zacieśnia współpracę z Policją

27 sierpnia 2012 r. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Karol Musioł, oraz I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, mł. insp. Bogdan Syrek, podpisali porozumienie w sprawie przeciwdziałania narkomanii i zagrożeniom terrorystycznym oraz zasad postępowania w przypadku wezwania i wkroczenia Policji na teren UJ

W poniedziałek 27 sierpnia Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Karol Musioł, oraz I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, mł. insp. Bogdan Syrek, uroczyście podpisali porozumienie ws. przeciwdziałania narkomanii i zagrożeniom terrorystycznym oraz zasad postępowania w przypadku wezwania i wkroczenia Policji na teren UJ.

W spotkaniu, które odbyło się w Sali Senackiej Collegium Novum, wzięli udział ponadto: rektor-elekt, prof. dr hab. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. dydaktyki, prof. dr hab. Andrzej Mania, pełnomocnik Rektora UJ ds. dydaktyki w Collegium Medicum, prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk, podinsp. Małgorzata Ciesielska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów, Katarzyna Jurzak-Mączka.

W trakcie spotkania prof. dr hab. Karol Musioł podkreślił, że zawierane porozumienie stanowi kontynuację dobrej współpracy z Policją na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku, realizowanej z pełnym poszanowaniem autonomii uczelni. Zwrócił uwagę na korzyści płynące z realizacji działań o charakterze profilaktycznym na terenie Uniwersytetu w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Z kolei mł. insp. Bogdan Syrek podziękował władzom UJ za podjęcie inicjatywy zmierzającej do zawarcia porozumienia i wyraził przekonanie, że podpisywany dokument umożliwi pogłębienie współpracy w zakresie profilaktyki oraz sprawniejsze reagowanie policji w razie wystąpienia wymagających tego okoliczności. Komendant podkreślił, że szczególne znaczenie ma obecność rektora-elekta, który przez najbliższe cztery lata będzie realizował ustalenia zawartego porozumienia.

Uniwersytet Jagielloński jest jedenastą krakowską uczelnią, która podpisała takie porozumienie. Przystąpienie do programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa otwiera Uniwersytetowi Jagiellońskiemu drogę do podjęcia starań o uzyskanie certyfikatu "Uczelni Wyższej Promującej Bezpieczeństwo", nadawanego przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

pdf
Porozumienie z Komendantem Miejskim Policji w Krakowie ws. przeciwdziałania narkomanii i zagrożeniom terrorystycznym oraz zasad postępowania w przypadku wezwania i wkroczenia Policji na teren UJ