Polityka narkotykowa - seminarium dla studentów w dniach 6-7 października 2012 r. w Warszawie

Termin: 06.10.2012 - 07.10.2012

Społeczny Komitet ds. AIDS, Global Drug Policy Program oraz Kampania Przeciw Homofobii zapraszają do wzięcia udziału w weekendowym seminarium poświęconym tematyce narkotykowej, które odbędzie się już 6. - 7. października w Warszawie.

W pierwszym dniu seminarium zaplanowano bloki tematyczne - Portugalia, Czechy, Szwajcaria i ostatnio bardzo kontrowersyjna Holandia. Uczestnicy poznają różne rozwiązania w zakresie polityki narkotykowej na konkretnych przykładach (dobre praktyki). Zdobytą wiedzę będzie można zastosować w praktyce już następnego dnia podczas wewnętrznej debaty oksfordzkiej "Najlepszy model polityki narkotykowej to...".

W trakcie drugiego dnia seminarium uczestnicy będą zachęcani do wykorzystania zdobytej wiedzy z zakresu polityki narkotykowej, praw człowieka oraz redukcji szkód jako alternatywy do modelu leczenia opierającego się na abstynencji, w trakcie zajęć prowadzonych metodą warsztatową. Część warsztatowa będzie miała na celu wypracowanie w uczestnikach dojrzałego, odpowiedzialnego i pozbawionego uprzedzeń podejścia do problemu uzależnienia, a także samych użytkowników substancji psychoaktywnych. Doskonalenie umiejętności dobrej komunikacji, używanie języka pozbawionego stygmatyzujących zwrotów i określeń, unikanie stereotypów w myśleniu, kształtowanie właściwych postaw oraz umiejętność zabierania głosu w dyskursie publicznym będą podstawowymi zadaniami do osiągnięcia w trakcie spotkania.

Rekrutacja:

Napisz krótki tekst (max 1 strona word), w którym przekonasz organizatorów, że jesteś idealną osobą aby wziąć udział w spotkaniu. Do udziału zaproszeni są studenci z całej Polski – zwycięzcom organizatorzy gwarantują darmowy nocleg, wyżywienie oraz dofinansowanie przejazdów. Liczba miejsc ograniczona!

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 września 2012 pod adresem mailowym: katarzyna.fusiek@skaids.org. W tytule maila należy wpisać: SEMINARIUM

Więcej informacji w ogłoszeniu oraz na stronie Społecznego Komitetu ds AIDS

Data opublikowania: 06.09.2012