"Bezpieczny rowerzysta. Bezpieczny rower" - prelekcje i warsztaty miejskiej jazdy rowerem

Termin: 08.10.2012 - 13.10.2012

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów, we współpracy z Pełnomocnikiem Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów, przygotowało program prelekcji i warsztatów rowerowych pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta. Bezpieczny rower". Mają one na celu edukację użytkowników dwóch kółek w zakresie bezpiecznej jazdy po mieście i zabezpieczania roweru przed kradzieżą.

Uczestnicy prelekcji  utrwalą swoją wiedzę w zakresie podstawowych przepisów dotyczących rowerzystów. Dowiedzą się m. in. kiedy wolno jechać po chodniku, a kiedy jest to zabronione, jak prawidłowo sygnalizować manewry, dlaczego warto jechać w pewnej odległości od krawężnika, jak poruszać się po jezdniach z torowiskiem, czym różni się kontrapas od drogi dla rowerów, jak przygotować się do jazdy rowerem w okresie zimowym, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą – jakie zapięcia warto wybierać, a jakich unikać, gdzie najlepiej zostawiać rower.

Z kolei warsztaty jazdy po mieście, prowadzone w małych grupach i pod okiem doświadczonych instruktorów, pozwolą na sprawdzenie wiedzy i umiejętności w praktyce.

Prelekcje i warsztaty poprowadzą doświadczeni miejscy rowerzyści, aktywiści Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko osoby studiujące, ale całą społeczność akademicką UJ. Udział w prelekcjach i warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji:

plakat

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów: http://kmr.org.plhttp://www.facebook.com/KrakowMiastemRowerow

Terminy prelekcji

• 8 października (poniedziałek), godz. 15.00 (Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, Sala Wystawowa A),
  • 11 października (czwartek), godz. 16.30 (Kampus 600-lecia Odnowienia UJ, ul. Gronostajowa 7, sala 1.2)

Terminy warsztatów (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona)

• 12.10 (piątek) godz. 16.00, 16.30, 17.00
  • 13.10 (sobota) godz. 11.00, 11.30, 12.00

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, napisz maila na adres: zapisy@kmr.org.pl podając preferowaną datę i godzinę warsztatów. Pod tym adresem dowiesz się także, skąd wyrusza i którędy pojedzie grupa warsztatowa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października albo do wyczerpania wolnych miejsc. Szczególnie zapraszamy te osoby, które rozpoczynają swoją krakowską rowerową przygodę, chciałyby jeździć rowerem na uczelnię albo do pracy, ale mają obawy odnośnie do własnego bezpieczeństwa.

Data opublikowania: 25.09.2012
Osoba publikująca: Magdalena Gumularz