Fundacja Grejpfrut ogłasza nabór tekstów na temat polityki równościowej

Zapraszamy studentów/studentki, doktorantów/doktorantki, liderów/liderki społeczności lokalnych, animatorów/animatorki grup nieformalnych, trenerów/trenerki, oraz niezależne ekspertki/niezależnych ekspertów z całego kraju do zgłaszania propozycji swoich tekstów do publikacji dotyczącej polityki równościowej.

Preferowane będą artykuły opisujące praktyki antydyskryminacyjne, studia przypadków, raporty z badań, konspekty warsztatów lub zagadnienia związane z poszczególnymi cechami chronionymi.

Proponowane obszary badań: kolor skóry, (nie)pełnosprawność, orientacja seksualna, płeć/gender, pochodzenie etniczne, pochodzenie narodowe, pochodzenie społeczne, religia/wyznanie/światopogląd, ubóstwo,
uzależnienia, wiek.

Artykuł powinien szczegółowo opisywać jedną lub kilka z powyższych cech. Celem tworzonej publikacji jest dostarczenie informacji oraz narzędzi równościowych do działań równościowych dolnośląskim organizacjom
pozarządowym oraz samorządom lokalnym.

Osoby zainteresowane opublikowaniem tekstu w tomie Profesjonalizacja polityki równościowej na Dolnym Śląsku proszone są o przesłanie artykułu, abstraktu oraz wypełnionej karty zgłoszeniowej (skan) na adres: fundacja.grejpfrut@gmail.com.

Formaty pliku artykułu i abstraktu: .doc, .docx, .odt

Wymagania dotyczące formatu artykułu: język polski, A4, czcionka Times New Roman 12, odstęp między wierszami 1,5 interlinii, tekst wyjustowany, minimalna ilość stron artykułu: 5; styl: popularnonaukowy
Abstrakt w języku angielskim nie powinien przekraczać 1000 znaków.
Grafiki proszę zamieścić jako osobne pliki.

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową proszę także przesłać na adres:
Fundacja Grejpfrut, ul. Opolska 12/2. 55-200 Oława

Termin naboru tekstów upływa 25 listopada 2012 r. Zespół interdyscyplinarny będzie oceniał przesłane artykuły na bieżąco. Osoby, których tekst zostanie przyjęty do publikacji, zostaną poinformowane mejlowo lub telefonicznie, a także otrzymają zaświadczenie o przyjęciu tekstu z przypisanym numerem ISBN tomu.

Więcej informacji organizator udziela telefonicznie pod numerem 661 316 015 lub mejlowo: fundacja.grejpfrut@gmail.com.

Do pobrania: