Warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet (WenDo)

Termin: 15.06.2013 - 16.06.2013
Miejsce: ul. Krakowska 19, Kraków
Organizator: Fundacja Autonomia
Kontakt: a.teutsch@autonomia.org.pl

Fundacja Autonomia zaprasza kobiety na warsztat samoobrony i asertywności oraz budowania pewności siebie prowadzony metodą WenDo. Wyjątkowo uczestniczki płacą jedynie 50 zł.

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:

• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
  • rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
  • podejmowania decyzji
  • reagowania na sytuacje przekraczania granic
  • samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby – koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo.

Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno - kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, elementy psychodramy, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m. in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Jaki jest koszt udziału w warsztacie?

Standardowo koszt udziału w warsztacie wynosi ok. 200 złotych. W związku z realizacją warsztatu w ramach projektu możliwe było obniżenie kosztu dla uczestniczek do 50 zł.

Termin: 15 i 16 czerwca, łącznie 16 godzin

sobota 10.00 - 18.00,

niedziela 9.30 - 17.30

Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Miejsce: Kraków, ul. Krakowska 19

Jak się zapisać?

Mamy tylko 12 miejsc. Aby się zapisać należy jak najszybciej wysłać do nas maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i dokonać wpłaty 50 zł (warunek rezerwacji miejsca) na nr konta: PeKaO S.A. I O/Kraków nr r-ku: 67 1240 4650 1111 0010 4204 4254 (w tytule wpłaty prosimy wpisać „WenDo")

Wszelkie pytania można kierować do prowadzącej: a.teutsch@autonomia.org.pl, +48 502 24 67 68

Informacja o prowadzącej

Agata Teutsch – edukatorka/trenerka, działaczka społeczna, ekspertka, doradczyni i autorka opracowań w zakresie praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, działań na rzecz równości i różnorodności. Posiada certyfikat I stopnia jakości szkoleń Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz certyfikat WenDo. W prowadzonych przez nią warsztatach WenDo wzięło udział ponad 1500 kobiet i dziewcząt, w tym kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ogółem przeprowadziła ponad 3000 godzin szkoleń i warsztatów.

Jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych (UW) i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Ukończyła m.in. 3 letni kurs trenerski WenDo, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych, Specjalistyczną Szkołę Facylitacji Społecznej Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, kurs szkoleniowy „Jak przezwyciężać uprzedzenia? Teatr Opresjonowanych jako narzędzie pracy z lokalną społecznością" i wiele innych. Tworzy i bierze udział w realizacji międzynarodowych i ogólnopolskich projektów edukacyjnych, także treningów dla trenerów/ek. Jest koordynatorką projektów ogólnopolskich i międzynarodowych dotyczących udziału kobiet w polityce, równości kobiet i mężczyzn, edukacji antydyskryminacyjnej i genderowej, koordynatorką krakowskiej edycji Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie i polskich działań w ramach światowej kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć" itd. Jest współzałożycielką Fundacji Autonomia i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Jest członkinią m.in. Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz grupy nieformalnej Ulica Siostrzana.

źródło: http://www.autonomia.org.pl/index.php?id=aktualnosci&ajdi=89

Data opublikowania: 06.06.2013