Rekrutacja do projektu profilaktyki HIV/ AIDS

Dla kogo projekt?

• Dla Studentek i Studentów Województwa Małopolskiego, którzy chcą zajmować się edukacją i profilaktyką w zakresie HIV/AIDS oraz uzyskać tytuł Liderek/Liderów Rówieśniczych w zakresie HIV/AIDS i uczestniczyć w przyszłości w pracach specjalnego Zespołu Profilaktycznego - Klubu Liderów Rówieśniczych.

Szkolenie jest w pełni bezpłatne, zapewniamy nocleg i wyżywienie w czasie warsztatu w Ojcowskim Parku Narodowym.

Jak wygląda program szkolenia?

• Warsztaty wyjazdowe w dniach 17-21.07.2013 r.;
  • Praca indywidualna z pomocą Edukatorów nad tworzeniem projektów akcji profilaktycznych na własnym wydziale/uczelni (do wykorzystania 4 godziny konsultacji indywidualnych ze specjalistami);
  • Przygotowanie i przeprowadzenie akcji w październiku 2013 roku;
  • Warsztat superwizyjny;
  • Egzamin na Liderki/Liderów Rówieśniczych.

Jak można się zgłosić?

• Wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie;
  • Po zgłoszeniu internetowym nastąpi rozmowa rekrutacyjna;
  • Spośród zgłoszeń wybranych zostanie 9 osób (ocenie podlega motywacja do podejmowania działań oraz miejsce studiów).

Co oferujemy?

• Uzyskanie tytułu Liderek/Liderów Rówieśniczych w zakresie HIV/AIDS;
  • Możliwość dołączenia do Klubu Lidera i realizację wielu ciekawych projektów;
  • Zdobycie nowego doświadczenia i nowej wiedzy;
  • Zdobycie nowych znajomości, pracę wśród osób pełnych pozytywnej energii;
  • Współdziałanie w budowaniu strategii działań profilaktycznych w Małopolsce;
  • Umowę wolontariacką na czas trwania projektu.

Podczas warsztatów wyjazdowych zostaną poruszone kwestie takie jak:

• Zakażenie HIV: aspekty medyczne, społeczne, prawne i etyczne;
  • Inne infekcje przenoszone drogą płciową;
  • Zakażenia HCV i HBV;
  • Środki psychoaktywne a zdrowie seksualne;
  • Edukacja antydyskryminacyjna;
  • Edukacja rówieśnicza;
  • Tworzenie i zarządzanie projektami profilaktycznymi.

Całe szkolenie zostanie przeprowadzone metodami warsztatowo-wykładowymi, z naciskiem na metody aktywizujące.

Kto prowadzi szkolenie?

• Maria Brodzikowska – pedagożka (specjalność resocjalizacja), od ponad 11 lat zajmująca się pomocą osobom zakażonym HIV i ich bliskim oraz profilaktyką HIV/AIDS, Edukatorka ds. HIV/AIDS certyfikowana przez Krajowe Centrum ds. AIDS, po studiach podyplomowych "Profilaktyka HIV/AIDS" w WSzF-P "Ignatianum" w Krakowie, Doradczyni okołotestowa certyfikowana przez Krajowe Centrum ds. AIDS , autorka kilku publikacji na temat HIV/AIDS, współpracowniczka Instytutu Pedagogiki UJ, pisze pracę doktorską dotyczącą świadomości wychowawczej oraz relacji w związkach osób o mieszanym statusie serologicznym, brała czynny udział w wielu konferencjach podejmując tematykę HIV/AIDS, antydyskryminacji, uzależnień, profilaktyki w kontekście seksualności człowieka, tłumaczyła dokumenty międzynarodowe dotyczące HIV/AIDS i praw człowieka dla Polskiej Sieci ds. Polityki Narkotykowej, Członkini Rady Fundacji Motywacja i Działanie w Międzyzdrojach, współautorka programu dla szkół gimnazjalnych opracowanego przez Fundację, który otrzymał rekomendację Krajowego Centrum ds. AIDS, realizatorka wielu programów edukacyjnych lub wsparciowych we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi (Krakowskie Towarzystwo Pomocy Uzależnionym, Kampania Przeciw Homofobii, IFMSA-Poland, Stowarzyszenie „Tęczówka" w Katowicach i in.). Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych szkoleniach doskonalących.
  • Stanisław Żołądek – lekarz (w trakcie stażu podyplomowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), Edukator Rówieśniczy ds. HIV/AIDS certyfikowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, Doradca okołotestowy certyfikowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS , brał czynny udział w wielu konferencjach podejmując tematykę HIV/AIDS oraz profilaktyki w kontekście seksualności człowieka, odbywał praktykę studencką w Ministerstwie Zdrowia (m.in. Departament Organizacji Ochrony Zdrowia i Departament Zdrowia Publicznego), staż na Oddziale Dermatologii w Republican Clinical Skin and Veneral Diseases Clinic w Kazaniu, Tatarstan, Rosja, staż na Oddziale Psychiatrii w Summa Hospital – Akron City, USA, jest członkiem Zespołu ds. Szkoleń IFMSA-Poland, w latach 2010-2011 był koordynatorem ogólnopolskich działań IFMSA-Poland w trakcie obchodów Word AIDS Day i International AIDS Candlelight Memorial. Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych szkoleniach doskonalących.
  • Tomasz Suchocki – Edukator Rówieśniczy ds. HIV/AIDS certyfikowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, od 5 lat zajmuje się poradnictwem, edukacją i organizowaniem systemu wsparcia dla osób zakażonych HIV i ich bliskich, realizuje liczne programy edukacyjne i profilaktyczne we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi (np. KPH, Stowarzyszenie „Tęczówka" w Katowicach, IFMSA-Poland i in.) skierowane do różnych grup odbiorców (młodzież, osoby uzależnione i ich bliscy, grupy zawodowe), współpracownik Fundacji Motywacja i Działanie w Międzyzdrojach, współautor programu dla szkół gimnazjalnych opracowanego przez Fundację, który otrzymał rekomendację Krajowego Centrum ds. AIDS. Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych szkoleniach doskonalących.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Źródło: https://www.facebook.com/events/284006898411373/?ref=22

Do pobrania: plakat