Koncert profilaktyczny w Klubie Studenckim "Żaczek"

Termin: 18.03.2013
Miejsce: Klubie Studenckim "Żaczek", Al. 3 maja 5, Kraków
Organizator: Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 18 marca 2013 r. o godzinie 18:30 w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek" przy Al. 3 maja 5 odbędzie się koncert profilaktyczny organizowany przez Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od godziny 14:30 organizatorki i organizatorzy będą rozdawali ulotki i broszury informujące o różnego rodzaju zagrożeniach, na jakie narażeni są studenci oraz będą przeprowadzali ankiety ze studentkami i studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego w akademikach i na wydziałach. Cała akcja profilaktyczna jest skierowana do społeczności studenckiej.

Wstęp na koncert jest wolny, za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

Organizatorki i organizatorzy zadbali o przygotowanie pieczątki z hasłem "PILNUJ DRINKA" dla osób biorących udział w koncercie. Pomiędzy występami zespołów zostaną przekazane informacje na temat profilaktyki zachowań ryzykownych oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Koncert profilaktyczny jest kolejnym etapem akcji "Bezpieczny student" realizowanej przy współpracy z Pełnomocnikiem Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów  Katarzyny Jurzak-Mączki, w roku akademickim 2012/2013. Podczas akcji zostanie przeprowadzony sondaż na temat stanu wiedzy studentów w zakresie zachowań ryzykownych i przeciwdziałania im. Wyniki ukażą się w czasopiśmie studenckim "Reska-resuj z nami", wydawanym przez Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

WYSTĄPIĄ:

18:30 Misjonarze Rytmu
Grupa taneczna pochodząca z Krakowa. Członkowie ekipy: Włosu, Maras, Pleśniak, Cydrek i Remo. Często zapraszani na prestiżowe zawody w charakterze sędziów oraz uczestników, biorą czynny udział w contestach w Polsce, Europie. Na codzień swą wiedzę  i doświadczenie przekazują młodszemu pokoleniu podczas warsztatów tanecznych, szkół tańca i pokazów tańca Break Dance. A wszystko po to by przekazać pozytywną energię oraz krzewić kulturę wśród najmłodszych, i pokazać, że taniec może być zarówno pasją, jak i sposobem na życie.

19:00 Le fleuR
Zespół ma na swoim koncie kilka osiągnięć w ogólnopolskich przeglądach i festiwalach m.in.:
- Wyróżnienie w Przeglądzie Kapel Studenckich Arkady
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów "O Czysty Akord"
- I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel "Szopa Rockiem Brzmiąca"
- I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Rockowym "Otwarta Scena Muzyczna"
- III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Rock Trendy
- I miejsce w Przeglądzie Zespołów Rockowych
- III miejsce w Przeglądzie Zespołów po szydłowiecku
- Wyróżnienie na VI Międzynarodowym Festiwalu im. Miry Kubasińskiej
- Wyróżnienia na IV Edycji Festiwalu ROCK ON

Zespół Le FleuR występował także jako support przed takimi zespołami, jak: Kult, Myslovitz, Closterkeller, Łzy czy Agressiva 69

19:45 Maciej Czernecki
Muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor i aranżer.
Jego piosenki osiągały pierwsze miejsca w listach przebojów internetowego radia, a "Dziewczyna z Urzędu Skarbowego" grana była w radiowej "Trójce". Do tej pory Maciek dał kilkaset koncertów, w rozmaitych konfiguracjach, z rozmaitymi muzykami.

21:00 Klub 5 Lipca
Klub 5 Lipca to zespół, który muzyką jaką gra, próbuje niejako
zaczarować słuchaczy klimatem "Vintage Soulrock'a", muzyką w starym
dobrym stylu, ale graną tak, aby była równie chętnie słuchana przez
miłośników muzyki brzmiącej nowocześnie, jak i tych, którzy preferują
brzmienie tradycyjnych instrumentów. Sam zespół natomiast postawił sobie
za cel muzycznie połączyć pokolenia.
Zespół gra własne kompozycje, pisze własne teksty, starając się, by wraz
z muzyką były wyrazem płynącej z wnętrza duszy członków zespołu jedności
melodii, harmonii i rytmu...

21:45 Agnieszka Tajak & Żaneta Polak
Agnieszka Tajak: Wokalistka, laureatka kilku przeglądów muzycznych. Była wokalistka zespołu 2 pm. Koncertowała w kraju jak i za granicą. Obecnie współpracuje z chórem Camerata Iagellonica. Brała udział w sesjach nagraniowych  kilku płyt. Muzyka to dla niej pasja, odskocznia od codziennego życia.
Żaneta Polak: Śpiewam od zawsze, mam rodzinę bardzo umuzykalnioną. Od 8 lat śpiewam w Wołosatkach - zespole harcerskim oraz od 1,5 w Cameracie Iagellonice. Słucham wielu zespołów, od bluesa, funky, po muzykę poważną.
Rafał Milcz akompaniator, wokalista, śpiewający bas.

22:15 Mother & The Fuckers
W całkiem niedawnej przeszłości trzech całkiem bliskich sobie ludzi stworzyło projekt zwany Mother & The Fuckers. Krążyli oni w przepastnej przestrzeni muzycznej, by znaleźć swoje ostateczne miejsce. Po jakimś czasie postanowili oni wypłynąć na szerokie wody korzystając z całego indeksu dźwieków i melodii.Dnia pewnego w kręgi zespołu wstąpiło dwóch nieznanych nikomu wcześniej osobników. Odpowiedzialni za dudnienie, piszczenie oraz wydawanie innych, nieokreślonych dźwięków, zdecydowanie utwierdzili resztę zespołu w swojej misji. W wyniku kurczenia się wszechświata z pięciu jednostek ostały się tylko cztery. Jednakże niezrażona reszta kontynuuje swój lot w nieznane z niezmiennym zapałem. A to jeszcze nie koniec

Do pobrania:

Data opublikowania: 14.03.2013