Portal Praw Studenta

Termin: 24.10.2013 - 30.06.2014
Organizator: Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (PSRP), Rzecznik Praw Studenta
Witryna internetowa: www.prawastudenta.edu.pl
Kontakt: rps@psrp.org.pl

Portal przygotował Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (PSRP) wraz z Rzecznikiem Praw Studenta. Wewnątrz platformy znalazły się zagadnienia pomocne studentom na każdym etapie ich pobytu na uczelni. Wśród internetowych puzzli takich jak "sesja", "aktywność studencka", "zniżki", "legitymacja", każdy z zainteresowanych może otrzymać odpowiedź na interesujące go pytanie. Internauci będą mogli poznać np. procedurę uzyskania stypendium, kwestię opłat za studia, obowiązki studenta czy zniżki na przejazd komunikacją miejską.

„W trakcie prac nad portalem szukaliśmy rozwiązania, które będzie zarówno proste w formie, jak i treściwe. Puzzle wydały się czymś idealnym. Mamy nadzieję, że osoby korzystające z platformy uzyskają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Chcemy także dodawać dalszą zawartość strony. Codziennie pomagają nam w tym studenci, którzy zwracają się do nas ze swoimi problemami. To rodzi naturalną potrzebę uzupełniania Praw Studenta" – mówi przewodniczący Parlamentu Studentów RP Piotr Mueller.

Celem Portalu Praw Studenta jest informowanie wszystkich zainteresowanych osób o najważniejszych aspektach studiowania. Do stworzenia platformy przysłużyły się przypadki studentów, którzy zwracali się do PSRP i Rzecznika Praw Studenta ze swoimi problemami. W założeniu www.prawastudenta.edu.pl mają być ciągle aktualizowane i rozszerzane, głównie dzięki obserwacji zmian w prawie i zgłoszeniom zainteresowanych.

"Jednym z głównych powodów powstania serwisu były zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, które od niedawna weszły w życie. W związku ze zmianami w ustawie pojawił się szereg pytań i wątpliwości, które dzięki platformie PSRP chce wyjaśnić" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP prze przedstawicieli portalu.

Portal Praw Studenta ma realizować misję Parlamentu Studentów RP, którą jest uświadamianie studentów o ich prawach, możliwościach i szansach. Przedstawiciele PSRP chcą poszerzać grupę osób zainteresowanych tymi tematami, przez co automatycznie poprawi się stopień świadomości o prawach studenta wśród osób pobierających naukę w szkołach wyższych.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Data opublikowania: 24.10.2013