Szkolenie z BHP i ratownictwa medycznego

Termin: 05.03.2014 - 07.03.2014
Organizator: Samorząd Studentów UJ, PCK, Bezpieczny Student UJ

W ramach obchodów 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego Samorząd Studentów wraz z Panią Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów UJ oraz krakowskim oddziałem PCK bardzo gorąco zaprasza wszystkich studentów na szkolenia z BHP i ratownictwa medycznego.

Celem szkoleń jest dostarczenie studentom podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wzmocnienie ich poczucia bezpieczeństwa na uczelni oraz w życiu prywatnym.

Na uczestników szkoleń czekają certyfikaty PCK!

Szkolenia odbędą się w następujących miejscach i terminach:

05.03.14 - ul. Olszewskiego 2, sala 315 godz. 10.30
06.03.14 - ul. Łojasiewicza 4, sala 1.202 godz. 14.00
07.03.14 - ul. Oleandry 2, sala 102 godz. 12.00

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz rejestracyjny

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Plan szkoleń:

1. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa: podejście do poszkodowanego, ocena jego stanu, wezwanie pomocy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci i dorosłych wg. aktualnych wytycznych.

2. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym: nauka układania poszkodowanego w różne pozycje np. pozycję boczną, przekręcanie bezpieczne z brzucha na plecy, zasady postępowania.

3. Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych: prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia pod kątem wypadków komunikacyjnych, oceny stanu poszkodowanego w samochodzie oraz ewakuacja.

4. Poszkodowany urazowy: postępowanie w przypadku najczęściej spotykanych urazów, zakładanie różnego rodzaju opatrunków i unieruchomień.

Data opublikowania: 28.02.2014
Osoba publikująca: Katarzyna Jurzak-Mączka