ABC w postępowaniu ze Strażą Miejską

Termin: 15.04.2014
Miejsce: ul. Św. Anny 6, sala 8
Organizator: Bezpieczny Student UJ oraz Nauka All in UJ

Nauka All In UJ oraz Bezpieczny student UJ mają przyjemność zaprosić Was na wykład, który bardzo ułatwi Wam życie podczas Juwenaliów, a także otworzy Wam oczy na wiele spraw związanych bezpośrednio z nami studentami i z naszymi kontaktami ze strażą miejską.

Czy strażnik miejski zawsze musi budzić niechęć i nieść za sobą widmo nadchodzącego mandatu? Jak widziany jest student oczami strażnika i dlaczego Straż Miejska to służba, za którą nikt nie przepada? Na naszym wtorkowym spotkaniu postaramy odpowiedzieć się na te pytania.

Mało tego, we wtorek będziecie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać ze strażnikiem miejskim i zadać mu nurtujące Was pytania, a także powiedzieć głośno i wyraźnie, co Was irytuje. Spotkanie to będzie okazją do wymienienia się doświadczeniami Strażnik - Student oraz Student - Strażnik.

Na spotkaniu dowiecie się:

• Jak zachować się kiedy piję piwo w miejscu publicznym i widzę strażnika?
  • Jakie zachowania są niedozwolone na terenie miejskim?
  • Czy podczas Juwenaliów obowiązuje studentów taryfa ulgowa?
  • Jak widziani są studenci przez służby miejskie?
  • Poznacie kodeks postępowania ze Strażą Miejską.
  • Dlaczego Strażnik może być przyjacielem a nie wrogiem studenta.

Gościem spotkania będzie inspektor Paweł Zaborski - koordynator profilaktyki, pracujący w Straży Miejskiej w Krakowie od 2006 roku. Jego pasją jest praca z młodymi ludźmi oraz przekazywanie im informacji o obowiązującym prawie poprzez co kształtowane są świadome i odpowiedzialne postawy obywatelskie. Nasze spotkanie jest dla Pana Pawła kolejną szansą, aby uświadomić studentów odnośnie do ich praw i obowiązków.

Data opublikowania: 14.04.2014
Osoba publikująca: Katarzyna Jurzak-Mączka