Bezpieczna impreza

Dowiedz się jak bezpiecznie imprezować. Poznaj kilka "złotych zasad", które zwiększą Twoje poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość zagrożeń mogących Cię spotkać

BĄDŹ BEZPIECZNY/A W CZASIE I PO IMPREZIE

• Unikaj samotnych wyjść na imprezy.
  • Zastanów się czy wszystkie rzeczy, które bierzesz na dyskotekę będą Ci potrzebne.
  • Bądź ostrożny/a podczas zawierania nowych znajomości w szczególności pod wpływem alkoholu.
  • Nowym znajomym nie opowiadaj o sobie za dużo.
  • Zaraz po imprezie nie zapraszaj świeżo poznanych znajomych do domu/ mieszkania.
  • Unikaj też sytuacji odprowadzania do domu przez nieznajomego
  • Pij tylko takie napoje, które widziałeś na własne oczy podczas przygotowania, bądź puszkowane.
  • Nie pij pozostawionego na stoliku napoju jeśli spuściłeś/aś go ze wzroku np. podczas tańca, wyjścia do ubikacji.
  • Nigdy nie daj się namówić na branie jakichkolwiek tabletek, pastylek, proszków czy innych substancji, szczególnie gdy proponują ci to nowo poznane osoby .

JAK ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAŻYCIA „PIGUŁKI GWAŁTU"?

• Nigdy nie przyjmuj napojów i jedzenia od nieznanych osób.
  • Nie dziel się z nikim napojami podczas imprezy.
  • Pij z butelki lub puszki, którą sam otworzyłeś. Jeśli robi to barman żądaj, by robił to przy tobie i obserwuj drinka, którego dla ciebie przyrządza.
  • Nie zostawiaj napoju bez opieki, nawet gdy odchodzisz tylko na chwilę.
  • Jeżeli stwierdzisz, że Twój napój wygląda lub smakuje inaczej, nie pij go
  • Jeśli po wypiciu jakiegoś napoju poczujesz się dziwnie ( masz np. mdłości, zawroty głowy, zaburzenia widzenia), szukaj pomocy u zaufanej osoby lub zadzwoń na pogotowie.
  • Najlepiej unikaj samotnych (lub w towarzystwie obcych osób) wizyt w klubach.

Materiał opracowała: Beata Ozga