Rola diagnozy w kształtowaniu równościowego uniwersytetu - debata ekspercka

W dniu 8 grudnia 2020 roku odbyła się debata ekspercka „Rola diagnozy w kształtowaniu równościowego uniwersytetu” zorganizowana przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ. Wydarzenie odbyło się w ramach zeszłorocznej edycji międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, a poprowadzili je dr Stella Strzemecka i Wojciech Jarczyk – osoby koordynujące kampanię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęły następujące osoby:

• Dr inż. Zofia Bryniarska, Politechnika Krakowska
  • Dr Anna Cybulko, Uniwersytet Warszawski
  • Prof. dr hab. Katarzyna Dudka, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
  • Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG, Uniwersytet Gdański
  • Dr hab. Beata Kowalska, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński
  • Gen. bryg. Andrzej Pawlikowski, Akademia Sztuki Wojennej
  • Dr Marzanna Pogorzelska, Uniwersytet Opolski
  • Dr Łukasz Prus, Uniwersytet Wrocławski
  • Dr Paulina Sekuła, Uniwersytet Jagielloński
  • Dr Magdalena Stoch, Uniwersytet Pedagogiczny
  • Dr Aleksandra Szczerba, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
  • Dr Magdalena Żadkowska, Uniwersytet Gdański
  • Dr hab. inż. Lidia Żakowska, prof. PK, Politechnika Krakowska

Podczas dyskusji poruszono szereg istotnych tematów związanych z problematyką diagnozy poziomu bezpieczeństwa i równego traktowania w środowisku akademickim. Wydarzenie to stanowiło cenną platformę wymiany doświadczeń między ekspertami i ekspertkami w dziedzinie równego traktowania oraz ważny element pogłębiania międzyuczelnianej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i równego traktowania osób studiujących, przygotowujących rozprawy doktorskie i pracujących na uczelniach w całym kraju.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nagraniem debaty, dostępnym pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=d8N6QZB1XfA

Zobacz video galerię