Raport dotyczący wpływu pandemii COVID-19 na sytuację osób studiujących

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z raportem: W jaki sposób pandemia COVID-19 wpływa na sytuację ekonomiczną i psychospołeczną studentów? Diagnoza i rekomendacje.

Prace nad raportem zostały sfinansowane ze środków pierwszej edycji konkursu SocietyNow! w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Zespół badawczy przygotowujący raport pochylił się zarówno nad materialno-bytowymi aspektami wpływu trwającej pandemii na sytuację osób studiujących (w tym nad ich sytuacją mieszkaniową, kwestią dochodów i wydatków, pracą zawodową), jak również nad ich sytuacją psychospołeczną. Dokument zawiera także ocenę dotychczasowych działań UJ i rekomendacje dotyczące dalszych kroków, jakie powinna podjąć uczelnia. W badaniach posłużono się zarówno metodą ankietową jak i metodą pół-ustrukturyzowanych wywiadów pogłębionych.

pdf