Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

WenDo, czyli warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet [LIMIT MIEJSC WYCZERPANY]

WenDo, czyli warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet [LIMIT MIEJSC WYCZERPANY]

Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ zaprasza wszystkie pracownice uniwersytetu (zarówno nauczycielki akademickie, jak i nie-nauczycielki, bez względu na formę zatrudnienia) do udziału w bezpłatnym warsztacie z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony WenDo, czyli opracowanej przez kobiety dla kobiet metody przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, łączącej samoobronę fizyczną i psychiczną.

Zajęcia będą odbywać się w dniach 9-10 grudnia, w godzinach 10.00-16.00.

Warsztat przeznaczony jest dla członkiń społeczności UJ pracujących na naszej uczelni. Zapraszamy więc wykładowczynie, pracownice naukowe, osoby na stanowiskach administracyjnych czy w jakikolwiek inny sposób związane zawodowo z Uniwersytetem Jagiellońskim. Na warsztacie szukać będziemy wspólnych doświadczeń i siły wynikającej z solidarności.

Weź udział w WenDo, jeśli chcesz poczuć moc i odzyskać dostęp do własnej siły, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu.

Weź udział w WenDo, jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domu.

Weź udział w WenDo, nie potrzebujesz do tego siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

Dzięki udziałowi w warsztacie podniesiesz swoje umiejętności w zakresie:

  • skutecznej, spójnej i asertywnej komunikacji,
  • podejmowania decyzji,
  • rozpoznawania sytuacji przekraczania granic, 
  • asertywnego reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc,
  • samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.

Czym jest WenDo?

WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. W kontekście społeczno-politycznym WenDo uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy:

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

 

Liczba dostępnych miejsc: 12 osób – w razie większej ilości zgłoszeń, pierwszeństwo będą miały osoby, które nie były jeszcze na WenDo. Warsztat jest planowany jako całość, dlatego nie jest możliwa obecność tylko na jego części.

Termin: 9-10 grudnia 2023, godz. 10.00-16.00 (łącznie 16 godzin szkoleniowych).

Prowadzące: Ola Migalska, Ewa Stoecker.

Miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym na zajęcia w późniejszym terminie

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/SKh5VzwKKb [LIMIT MIEJSC WYCZERPANY]

Na zgłoszenia czekamy do 6 grudnia lub do wyczerpania się miejsc na liście podstawowej i rezerwowej.

Poza wymienionymi wyżej kryteriami, o udziale w warsztacie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem: aleksandra.migalska@uj.edu.pl.

Pliki do pobrania
pdf
Regulamin
pdf
Zgoda na wykorzystanie wizerunku