Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

EmpowermentUJ - warsztaty wzmacniające dla akademiczek

EmpowermentUJ - warsztaty wzmacniające dla akademiczek

Dział Bezpieczni UJ zaprasza wszystkie akademiczki - kobiety i osoby socjalizowane do roli kobiety wykonujące na UJ prace o charakterze badawczym, badawczo-dydaktycznym lub dydaktycznym, na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, w ramach projektów lub w ramach kształcenia na studiach doktoranckich lub w szkole doktorskiej UJ do udziału w bezpłatnych warsztatach wzmacniających dla akademiczek

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów poświęconych wzmacnianiu kobiet* w budowaniu ścieżki rozwoju zawodowego na uczelni.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu MindtheGEPs (https://www.mindthegeps.eu/), który ma na celu identyfikację i usunięcie wielu przeszkód na drodze do równości płci w organizacjach badawczych i innowacyjnych. Dodatkowo, jedno ze spotkań w ramach warsztatów jest współorganizowane przez projekt INSPIRE ukierunkowany na utworzenie Europejskiego Centrum dla Inkluzywnych Planów Równości Płci w Badaniach i Innowacjach INSPIRE.

Cykl będzie obejmował 3 spotkania (dwa stacjonarne i jedno on-line), w czasie których przyjrzymy się temu, czym jest empowerment w kontekście pracy akademickiej; jakich form wzmacniania na uczelni potrzebujemy; jaka jest rola stereotypów i uprzedzeń genderowych pojawiających się na naszej drodze i jak można sobie z nimi radzić; w jaki sposób włączać aspekty płci w badania naukowe oraz czy i jak realizować sie jako liderka.

Warsztaty poprowadzą:

  • Ola Migalska i Ewa Stoecker - Dział Bezpieczni UJ,
  • Ewa Krzaklewska i Paulina Sekuła - Instytut Socjologi UJ.

Jeśli chcesz poczuć się pewniej i stabilniej w uczelnianym świecie, chcesz poznać inne kobiety*, które podzielają Twoje doświadczenia a może własnie zobaczyć, że każda z Nas może na uczelnię wnieść swoją perspektywę - ten cykl jest własnie dla Ciebie!

Zgłoszenia na warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zagłoszenia na webinar poprzez formularz zgłoszeniowy.

Spotkamy się we środy w godzianch 15.30–18.00 w dniach:

  • 24 kwietnia - stacjonarnie, ul. Ingardena 3,
  • 8 maja - on-line na platformie Teams,
  • 15 maja - stacjonarnie, ul. Ingardena 3.

Podczas spotkań odbywających się stacjonarnie zapewniamy opiekę nad małymi dziećmi, jeśli umożliwi Ci to udział w warsztatach, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym.

W razie pytań prosimy o kontakt:

 

* zapraszamy kobiety i wszystkie osoby socjalizowane do tej roli

Pliki do pobrania
pdf
Regulamin wydarzenia
pdf
Zgoda na wykorzystanie wizerunku