Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

listopad 2023

20231125
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Data: 25.11.2023 - 10.12.2023
16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Jak co roku w dniach 25 listopada - 10 grudnia 2023 Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowej kampanii 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć.

Jak co roku w dniach 25 listopada (Dzień przeciw przemocy wobec kobiet) – 10 grudnia 2022 (Dzień Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć. Jest to już 31 edycja tego dorocznego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, Uniwersytet Jagielloński włącza się w jego obchody.

Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować, iż tegoroczna edycja kampanii została objęta patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacka Popiela.

W imieniu Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanych w ramach kampanii wydarzeniach.

Więcej informacji na temat samej kampanii znajdą Państwo na stronach: http://kampania16dni.pl/ oraz https://16dayscampaign.org/. O poprzednich edycjach na UJ można przeczytać tu: https://bezpieczni.uj.edu.pl/16-dni-akcji.

 

Program:

  • poniedziałek, 4 grudnia, godz. 16.00Spotkanie pt. „Porozmawiajmy o kulturowym przywłaszczeniu” odbywające się w ramach cyklu „Rozmów o akademii” w biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich (więcej informacji na tej stronie);
  • czwartek, 7 grudnia, w godz. 14.00–18.00 - Szkolenie antydyskryminacyjne dla osób studiujących: podczas szkolenia przyjrzymy się mechanizmowi dyskryminacji, porozmawiamy o stereotypach i uprzedzeniach w oparciu o wybrane, autentyczne przykłady zachowań dyskryminujących, występujących w środowisku akademickim, zastanowimy się nad źródłami ochrony przed dyskryminacją w polskim systemie prawnym (rejestracja osób uczestniczących odbywa się za pośrednictwem formularza - liczba miejsc jest ograniczona do 20, decyduje kolejność zgłoszeń);
  • sobota-niedzielna, 9-10 grudnia - Warsztat budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony WenDo: więcej informacji na tej stronie.